Biuro podróży Trip7.pl
EUROPA

Wycieczka Polska > Niemcy > Dania > Wyspy Owcze > Islandia

Polska -> Niemcy -> Dania -> Wyspy Owcze -> Islandia

Prócz wielu połączeń lotniczych, na Islandię można się również dostać drogą morską. Prom pasażerski kursuje regularnie z Hirsthals w północnej Danii, przez Wyspy Owcze do Seyðisfjörður, na wschodzie Islandii. Jest to najdłuższe połączenie promowe na świecie i niecodzienna przygoda, którą możemy przeżyć razem.

Wyjazd nie upłynie nam jednak wyłącznie na pokładzie promu. Prócz czasu spędzonego na otwartych wodach Atlantyku jeden z noclegów spędzimy w Niemieckiej Lubece. Będziemy mieć również okazję na zwiedzenie stolicy Wysp Owczych – Thorshavn, a po przybiciu do brzegów Islandii czeka nas przejazd południem wyspy z zachodniego krańca na wschodni. Rejon ten skupia najwięcej Islandzkich atrakcji, które zapewnią nam wielu niesamowitych przeżyć. Wybierając przeprawę promową zobaczysz nie tylko wymarzoną Islandię, ale też na własne oczy zobaczysz wciąż odkryte przez niewielu Wyspy Owcze.

Trudność

Łatwy

Grupa

6 osób

Czas

9 Dni

Dla kogo?

Dla każdego 🙂

12.04.2024 - 20.04.2024
2999PLN

CENA ZAWIERA

 • 3 noclegi w hostelach/hotelach/apartamentach (2,3,4 osobowych)
 • 2 noclegi w namiotach na polach kempingowych,
 • autorski program wyprawy, dopracowany przez dziesiątki wypraw
 • transfery na miejscu busem przez cały okres wyjazdu
 • opiekę doświadczonego pilota z Polski
 • wszelkie opłaty drogowe, koszty paliwa, podatki, opłaty administracyjne
 • wysokiej klasy ubezpieczenie turystyczne
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

Ubezpieczenie:

 • Koszty leczenia: 40 000 EUR
 • NNW: 15 000 PLN
 • Bagaż 1000 PLN

CENA nie ZAWIERA

 • biletu na prom na trasie Hirtshals - Tórshavn - Seyðisfjörður
 • powrotnego biletu lotniczego z Islandii do Polski (możesz zlecić nam zakup biletu)
 • wyżywienia (codziennie zatrzymujemy się w markecie spożywczym)
 • biletów wstępu (krater Kerið - ok 13,50 PLN, prom na wyspę Heimaey - ok 160 PLN i inne)
 • atrakcji fakultatywnych (spacer po lodowcu - ok 550 PLN, FlyOver Iceland - ok 190 PLN, Secret Lagoon - 110 PLN i inne)
 • obiad na farmie Friðheimar - ok 100 PLN

 

--->> Tutaj znajduje się link do zakupu biletu na prom. Należy wybrać datę  13.04.24. Hirtshals ->Seyðisfjörður

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakupie biletu na prom -

dzwoń 509 833 171

HARMONOGRAM PŁATNOŚCI

 • Zaliczka - 1.000 PLN płatna do 2 dni od momentu dokonania rezerwacji
 • Dopłata - 1.999 PLN płatna do 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu
 • Bilet lotniczy - jeśli zleciłeś nam zakup biletu masz 2 dni na zwrot kwoty zakupu
Reykjavik
Hallgrimura Reykjavik Islandia

Reykjavik jest stolicą i największym miastem Islandii. Jest to dynamiczne miasto, które łączy w sobie nowoczesność z tradycją oraz oferuje wiele atrakcji dla turystów. Reykjavik to centrum kulturalne Islandii. Miasto to jest pełne galerii sztuki, muzeów, teatrów, kin i klubów muzycznych. Ma swoją własną charakterystyczną architekturę, łączącą tradycyjne islandzkie style z nowoczesnym designem. Reykjavik jest domem dla wielu uroczych targowisk, na których będziesz mógł kupić lokalne produkty, rękodzieło i pamiątki. Reykjavik ma bogatą historię. Można odwiedzić miejsce takie jak Hallgrímskirkja, największy kościół w Islandii, a tuż obok będziesz mógł przejść po słynnej tęczowej drodze, która stała się popularnym miejscem w Reykjaviku ze względu na kolorowe domy, które się na niej znajdują. Każdy dom jest pomalowany na inny kolor tęczy, tworząc wspaniałe i radosne widoki. To miejsce stało się popularne wśród turystów, którzy chcą zrobić kolorowe i malownicze zdjęcia. Tęczowa droga jest doskonałym przykładem tego, jak Reykjavik łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, nadając kreatywny i artystyczny wygląd swoim ulicom. To także świetne miejsce do spacerów i cieszenia się atmosferą tego kolorowego zakątka miasta.

Geysir

Geysir jest jednym z najstarszych gejzerów znanych człowiekowi, pierwsze wzmianki o nim pochodzą z końca XIII wieku! To właśnie od niego wzięła się nazwa “gejzer” używana na całym świecie. Choć dziś już nie wybucha, to zaraz obok znajduje się Strokkur, jedyny obecnie aktywny gejzer w Europie. Średnio co 7 minut wyrzuca w górę słup wody i pary na wysokość nawet 30 metrów! W dolinie Haukadalur, prócz wspomnianej dwójki, znajduje się ponad 30 gejzerów i gorących źródeł. Pod tym względem to jedno z najbardziej aktywnych miejsc na Islandii.

Farma pomidorów

Farma pomidorów Friðheimar stała się popularnym miejscem turystycznym i jest świetnym przykładem na to, jak innowacyjne podejście do rolnictwa pozwala na produkcję lokalnych produktów spożywczych nawet w surowych klimatach. Farma oferuje zwiedzanie, podczas którego będziesz mógł dowiedzieć się więcej o technikach uprawy pomidorów w trudnych warunkach klimatycznych Islandii. Będziemy mieli możliwość obejrzenia szklarni, w których rosną pomidory, a także skosztowania różnych odmian pomidorów i produktów z nich przygotowanych, takich jak zupy, sosy czy koktajle.

Krater Kerið
Krater Kerid 2023

Krater Kerið to jedno z najbardziej uderzających miejsc na Islandii. Jest to doskonały przykład krateru uderzeniowego powstałego po erupcji wulkanu. Co czyni Kerið szczególnie interesującym, to jego kolorowe, różowe ściany wewnętrzne, które wyraźnie odróżniają go od otaczającego krajobrazu. Jezioro w kraterze ma około 55 metrów głębokości i stanowi jedno z najbardziej malowniczych miejsc na Islandii.

Wodospad Seljalandfoss

Seljalandsfoss jest uznawany za jedno z najpiękniejszych miejsc na Islandii i stanowi popularny cel dla fotografów i miłośników przyrody. Unikalną cechą tego wodospadu jest możliwość wejścia za sam wodospad. Istnieje ścieżka, którą pójdziemy za spadającą wodę, co umożliwi nam niezwykłe doświadczenie spaceru za jej kulisy.

Opuszczony basen
Opuszczony basen - Islandia

Choć Islandia pełna jest dzikich gorących źródeł, niewiele z nich nadaje się do kąpieli. Jednym z wyjątków jest nietypowa gorąca rzeka, płynąca leniwie doliną Reykjadalur. Dojście do niej wymaga ok. godzinnego górskiego trekkingu, ale cel absolutnie wynagradza ten niewielki wysiłek! Na końcu drogi rzekę zasila wodą z pobliskich źródeł geotermalnych. Im wyżej w górę rzeki tym jest ona cieplejsza, wystarczy więc wybrać dogodną dla siebie temperaturę by zażyć kąpieli w tak niepowtarzalnych warunkach. Lokalne władze przygotowały tam drewniane pomosty z zejściami do wody, a także parawany za którymi można się przebrać.

Półwysep Dyrhólaey
Półwysep Dyrholaey Islandia

Półwysep Dyrhólaey na południowym wybrzeżu Islandii to malownicze miejsce z latarnią morską, pięknymi widokami na plażę Reynisfjara i lodowiec Mýrdalsjökull. Jest domem dla ptaków morskich i oferuje spektakularne formacje skalne, przyciągając turystów i miłośników przyrody. To miejsce oferuje niezapomniane widoki i możliwość obcowania z dziką, islandzką naturą.

Skaftafell

Skaftafell to uroczy obszar w Parku Narodowym Vatnajökull na Islandii. Jest to miejsce, gdzie można podziwiać majestatyczne lodowce, odkrywać kaskady wodospadów, takie jak malowniczy Svartifoss, i wędrować przez bajeczne krajobrazy z kolumnami bazaltowymi. To idealne miejsce dla pasjonatów przyrody i pieszych wycieczek, oferujące niezwykłe widoki i możliwość eksploracji jednego z najbardziej fascynujących obszarów Islandii. Obszar Skaftafell był jednym z głównych planów filmowych dla filmu „Władca Pierścieni”. Zdjęcia do niektórych scen z Mrocznej Doliny Isengard zostały nakręcone właśnie tutaj.

Diamond Beach

Laguna lodowcowa Jökulsárlón i Diamond Beach to prawdziwe cuda natury, które zapewniają niezapomniane wrażenia i stanowią nieodzowny punkt w trasie każdego turysty odwiedzającego Islandię. Oba miejsca oferują niezwykłe zjawiska przyrodnicze, gdzie lód z lodowca płynie do laguny, a następnie wyrzuca się na plażę, tworząc spektakularne widoki. To miejsce jest doskonałym przykładem dynamicznego procesu topnienia lodowców na Islandii i jego wpływu na otaczającą przyrodę.

Renifery

Obecnie na wyspie żyje około 3 tysięcy reniferów islandzkich. Dziś renifery można spotkać tylko we wschodniej Islandii – zamieszkują rozległy obszar wokół Snæfell aż do laguny lodowcowej. Latem renifery głównie przebywają w wyższych partiach, a zimą na trawiastych nizinach.

Golden Circle

Golden Circle (Złoty Krąg) to jedna z najbardziej popularnych tras turystycznych na Islandii. Trasa ta obejmuje trzy główne atrakcje turystyczne na południowym zachodzie kraju: Þingvellir (Thingvellir) National Park, Geysir Geothermal Area i Gullfoss Waterfall. Golden Circle to niezwykła trasa, która dostarcza niezapomnianych wrażeń związanych z przyrodą, historią i kulturą Islandii. Przekonasz się, że te miejsca oferują zapierające dech w piersiach widoki i niezapomniane doświadczenia związane z przyrodą. W Þingvellir National Park leży szczelina tektoniczna między płytą północnoamerykańską a euroazjatycką, a także jest to miejsce, gdzie powstał najstarszy parlament na świecie – Althing. Na trasie Golden Circle będziemy podziwiać kaskady wodospadów, gorące źródła, gejzery i niezwykłe krajobrazy wulkaniczne. Golden Circle oferuje wiele miejsc, gdzie będziesz mógł zrobić spektakularne zdjęcia. Kolorowe minerały w Geysir Geothermal Area czy tęczowy efekt przy Gullfoss Waterfall to tylko niektóre z przykładów.

Park Narodowy Þingvellir
Park narodowy Pingvellir Islandia

Þingvellir jest najstarszym islandzkim parkiem narodowym. Jego obszar obejmuje równinę o tej samej nazwie i leżące obok jezioro Þingvallavatn, największe jezioro w kraju. Jest to też pierwszy Islandzki obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. A dlaczego jest to tak ważne dla mieszkańców miejsce? To właśnie tutaj w 930 roku zebrał się Althing, zgromadzenie ludowe określane mianem najstarszego parlamentu na świecie. Miejsce jest też niezwykłe pod kątem przyrodniczym, bowiem przebiega tutaj linia styku dwóch płyt tektonicznych. Można więc przejść się na spacer między Europą i Ameryką w cudownych okolicznościach przyrody!

Gullfoss
Gulfoss Islandia

Gullfoss

Jeden z najpopularniejszych Islandzkich wodospadów. Znajduje się na trasie tzw. Golden Circle, popularnej jednodniowej wycieczki z Reykjaviku. Sam wodospad zbudowany jest z dwóch kaskad, położonych względem siebie pod kątem. Razem osiągają ponad 30 metrów, a każdej sekundy spada z nich ponad 110 metrów sześciennych wody. Gullfoss znany jest z tego, że w słoneczne dni na rozbryzgu opadającej wody tworzy się tęcza tworząc widok absolutnie urzekającym!

Hot Spring Thermal River

Hot Spring Thermal River to gorąca rzeka w obszarze Landmannalaugar na Islandii. Jest to naturalny basen geotermalny, gdzie będziemy mogli zanurzyć się w ciepłej wodzie płynącej przez malowniczy krajobraz. Woda w tej rzece jest podgrzewana przez działalność geotermalną w regionie i jest wspaniale ciepła, nawet w zimie. Niewątpliwie to miejsce jest jednym z najpiękniejszych obszarów na Islandii.

Choć Islandia pełna jest dzikich gorących źródeł, niewiele z nich nadaje się do kąpieli. Jednym z wyjątków jest nietypowa gorąca rzeka, płynąca leniwie doliną Reykjadalur. Dojście do niej wymaga ok. godzinnego górskiego trekkingu, ale cel absolutnie wynagradza ten niewielki wysiłek! Na końcu drogi rzekę zasila wodą z pobliskich źródeł geotermalnych. Im wyżej w górę rzeki tym jest ona cieplejsza, wystarczy więc wybrać dogodną dla siebie temperaturę by zażyć kąpieli w tak niepowtarzalnych warunkach. Lokalne władze przygotowały tam drewniane pomosty z zejściami do wody, a także parawany za którymi można się przebrać.

Wrak samolotu

Samolot DC-3, który obecnie znajduje się na plaży Sólheimasandur, stał się popularnym miejscem dla miłośników fotografii i podróżników. To miejsce przyciąga swoim surrealistycznym wyglądem, będąc otoczonym jedynie czarnym piaskiem, który tworzy nietypowy i malowniczy krajobraz. Ten opuszczony wrak to pozostałość po amerykańskim samolocie wojskowym, który rozbił się tam w roku 1973. Pomimo że samolot został opuszczony i jest często oblegany przez turystów, jest to nie tylko atrakcja turystyczna, ale także miejsce z fascynującą historią.

Wodospad Skógafoss

Skógafoss jest tylko pięknym miejscem do odwiedzenia.  Jego majestatyczne piękno i okoliczna atmosfera czynią go jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Islandii. Skógafoss ma około 60 metrów wysokości i około 25 metrów szerokości, co sprawia, że jest to duży i imponujący wodospad. W słoneczne dni często można zobaczyć tęczę tworzącą się w chmurze mgły wokół wodospadu. To jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc na Islandii.

Reynisfjara

Reynisfjara znana jest z swojego czarnego piasku, który tworzy kontrast z białymi falami Oceanu Atlantyckiego. To sprawia, że plaża ma wyjątkowy i malowniczy wygląd. Na plaży znajdują się różne formacje skalne, w tym Reynisdrangar, dwie wysokie skały, które wznoszą się z oceanu. Wielu ludzi uważa je za pozostałości po gigantach wikingów, dodając legendarny element do miejsca. Reynisfjara to piękna plaża, ale jednak niebezpieczna z powodu silnych prądów, wzburzonego morza i ruchów osuwiskowych. Turystom zaleca się zachowanie odpowiedniej odległości od brzegu, unikanie zbliżania się do oceanu, a także słuchanie miejscowych przewodników i znaków ostrzegawczych.

Kanion Fjaðrárgljúfur
Kanion Fjadrargljufur Islandia

Fjaðrárgljúfur jest jednym z tych magicznych miejsc na Islandii, które zapierają dech w piersiach i stanowią prawdziwie niezapomniane doświadczenie dla miłośników przyrody i fotografii. Kanion ma około 2 kilometry długości i głębokość sięga nawet do 100 metrów. powstał w wyniku erozji rzeki Fjaðrá, która przecina wulkaniczne skały, tworząc wąskie przejście z potężnymi klifami po obu stronach. Fjaðrárgljúfur stał się popularny dzięki wideoklipom muzycznym. Jego malownicze krajobrazy pojawiły się m.in. w teledysku do piosenki „I’ll Show You” Justina Biebera.

Zatoka lodowcowa
Zatoka lodowcowa Jokullsarlon Islandia

Laguna lodowcowa Jökulsárlón i Diamond Beach to prawdziwe cuda natury, które zapewniają niezapomniane wrażenia i stanowią nieodzowny punkt w trasie każdego turysty odwiedzającego Islandię. Oba miejsca oferują niezwykłe zjawiska przyrodnicze, gdzie lód z lodowca płynie do laguny, a następnie wyrzuca się na plażę, tworząc spektakularne widoki. To miejsce jest doskonałym przykładem dynamicznego procesu topnienia lodowców na Islandii i jego wpływu na otaczającą przyrodę.

Maskonury

Maskonury są jednymi z najbardziej charakterystycznych ptaków na Islandii. Wyspa stanowi ważne miejsce dla tych ptaków morskich, ponieważ oferują im doskonałe warunki do żerowania i lęgów. Maskonury przybywają na Islandię na wiosnę, zazwyczaj w kwietniu, a następnie pozostają na wyspie przez całe lato i jesień. Wybierają skaliste wybrzeża i klify, gdzie znajdują odpowiednie miejsca do lęgów. Ich gniazda są często umieszczone na skalistych półkach lub w zagłębieniach między kamieniami, gdzie maskonury mogą chronić swoje jaja i pisklęta przed drapieżnikami. Islandia jest jednym z najważniejszych miejsc na świecie dla maskonurów do lęgów. Ptaki te żywią się głównie rybami, które są obfite w zimnych wodach Oceanu Atlantyckiego wokół Islandii. Obserwacja maskonurów stanowi fascynujące doświadczenie, ponieważ te ptaki są zarówno piękne, jak i zachwycające swoim zachowaniem w naturalnym środowisku.

Podróż Polska > Niemcy > Dania > Wyspy Owcze > Islandia z przewodnikiem

Dzień po dniu
Dzień 1
Wyjazd z Polski

Spotkanie z grupą i zapoznanie z pilotem. Wyjazd z Polski w kierunku terminalu promowego w Hirtshals. Mniej więcej w połowie trasy zatrzymamy się na nocleg w miejscowości Lubeka, przy niemieckim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Wieczór warto poświęcić na spacer po okolicy, starówka miasta wpisana jest bowiem na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dzień 2
Podróż na prom do Hirtshals

Po śniadaniu wyjeżdżamy z Lubeki i kierujemy się na północ. Musimy stawić się na rampie promu odpowiednio wcześniej. Niedługo później rozpoczniemy naszą podróż przez Atlantyk w kierunku upragnionej Islandii. Podróż umilać można sobie szeregiem atrakcji przygotowanych dla pasażerów.

Dzień 3
Dzień na promie

Tego dnia prom pokonuje wody morza północnego, mijając archipelag Orkadów i Szetlandy, oba należące do Szkocji. Dzień na otwartym morzu to dobry czas na integrację i pogłębianie relacji w grupie.

Dzień 4
Tórshavn - Wyspy Owcze

Z samego rana prom przybija do Tórshavn, stolicy Wysp Owczych. Tutaj następuje przeładunek ładunku cargo na promie, pasażerowie mają w tym czasie możliwość zejścia na ląd pieszo. Prom odpływa po kilku godzinach, dając wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie stolicy kraju czy małe zakupy. O umówionej godzinie spotykamy się ponownie na promie który zabierze nas już prosto na Islandię. Ostatnią noc na promie spędzamy na otwartych wodach Oceanu Atlantyckiego.

Dzień 5
Seyðisfjörður - ISLANDIA

Po przybiciu do portu w Seyðisfjörður następuje wyładowanie promu. Pasażerowie mogą opuścić pokład i poczekać na kierowców na nabrzeżu. Po zjechaniu z promu wybierzemy się na krótki spacer po niewielkim, ale bardzo urokliwym miasteczku. Następnie wyjedziemy z fiordu w kierunku miasta Egilsstaðir, tam krótki przystanek na zakupy, a po nich wyruszymy na południe. Następny przystanek przy zatoce lodowcowej Jökulsárlón, która wraz ze słynną Diamentową Plażą obok, tworzą jedną z najlepszych scenerii na całej Islandii. Wieczorem przejazd do Skaftafell, nocleg na kempingu.

Dzień 6
Dzień 6

Rano szybkie śniadanie, kawa i w drogę, czeka nas bowiem intensywny dzień. Pierwszym przystankiem będzie kanion Fjaðrárgljúfur, potem przystanek w niewielkim, lecz bardzo urokliwym miasteczku Vik. Stamtąd krótki przejazd na najsłynniejszą Islandzką plażę Reynisfjara. Widać z niej klify półwyspu Dyrhólaey, naszego kolejnego punktu. Z półwyspu wracamy na niziny i po krótkiej jeździe czeka nas lekki trekking do wraku samolotu Dakota C-117, następnie krótki spacer w głąb doliny, na końcu której stoi opuszczony basen geotermalny Seljavallalaug (zdecydowanie zachęcamy do kąpieli!). Później staniemy jeszcze przy wodospadzie Seljalandsfoss, za którym prowadzi ścieżka, a następnie udamy się na pobliski kemping.

Dzień 7
Golden Circle

Tego dnia przejedziemy popularną jednodniową trasę “Golden Circle” z największymi atrakcjami regionu, czyli kolejno: wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO park narodowy Þingvellir, gejzery w dolinie Haukadalur (w tym jedyny strzelający w Europie gejzer Strokkur) i majestatyczny wodospad Gullfoss. Następnie zobaczymy jak Islandczycy wykorzystują energię geotermalną do hodowli pomidorów na farmie Friðheimar, zostaniemy tam również na obiedzie. Później odwiedzimy krater Kerið, na dnie którego znajduje się jezioro wulkaniczne. Po kraterze przejazd na w miejscowości Hveragerði, a chętni mogą wybrać się na trekking doliną Reykjadalur by wykąpać się w gorącej rzece. Na noc wracamy do Reykjaviku.

Dzień 8
Półwysep Snæfellsnes
Góra na Islandii - Kirkjufell

Tego dnia pojedziemy na półwysep Snæfellsnes, region często pomijany podczas objazdu wyspy wokół. Na początku zobaczymy największe kolumny bazaltowe na Islandii - Gerðuberg. Następnie pojedziemy na plażę Ytri Tunga, gdzie często wylegują się leniwie foki. Później zajrzymy do wąwozu Rauðfeldsgjá, a po nim gwóźdź programu - majestatyczna góra Kirkjufell i płynący obok wodospad Kirkjufellsfoss, widok znany z pocztówek i przewodników.

Dzień 9
Ostatni dzień na wyspie

Ostatni dzień na wyspie. Po śniadaniu jedziemy do Reykjaviku. Tam będzie czas na samodzielne zwiedzanie miasta, wizyty w muzeach, galeriach sztuki i słynnych obiektach. To też ostatnia szansa na skosztowanie lokalnej kuchni i zakup pamiątek. Zdecydowanie warto rozważyć wizytę we FlyOver Iceland, która jest swoistym podsumowaniem całej naszej przygody i pozostawia niesamowite wrażenia. Wieczorem przejazd na lotnisko, podsumowanie wyjazdu i pożegnanie z grupą.

DODATKOWE INFORMACJE

Dokumenty

1. Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?

 • Paszport Tak
 • Paszport tymczasowy Tak
 • Dowód osobisty Tak

2. Jaka jest wymagana minimalna ważność dokumentu podróży?

Brak wymaganego minimalnego okresu ważności dokumentu podróży.

3. Czy trzeba wyrobić wizę?

Nie ma konieczności wyrabiania wizy dla obywateli RP. Kraj jest członkiem Strefy Schengen

Bilety lotnicze

Bilety, każdy kupuje samodzielnie lub zleca zakup nam.

Bagaż

Możesz zabrać walizkę, ale plecak lub torba podróżna sprawdzi się lepiej.

Pamiętaj, żeby zabrać również mały, podręczny plecak. Przyda się na ręcznik, klapki, rzeczy do przebrania.

Większy bagaż zostaje w aucie, zwiedzamy z małym. 

Noclegi na kempingu

1. Na kempingach śpimy w 2 osoby w 3 osobowych namiotach.

Nasze śpiwory są z komfortem -3’C. Maty samopompujące i śpiwory można u nas wypożyczyć za 30euro na tydzień.

2. Wszystkie kempingi są z prysznicami. W większości przypadków z kuchnią i wyposażeniem.

3. Zawsze mamy palnik z gazem do zagotowania wrzątku.

Wyżywienie

Posiłki przygotowujemy sami. Codziennie robimy zakupy w marketach. Ceny w sklepach są wyższe od tych naszych.

Kondycja

Do większości atrakcji dojeżdżamy samochodem.

Najdłuższe przejścia to:

– 60 minut na wrak samolotu po płaskiej drodze szutrowej oraz powrót (można dojechać autobusem).

– 50 minut szlakiem pod górkę na gorącą rzekę oraz powrót (nie jest stromo)

– 20 minut opuszczony basen oraz powrót.

Transport

Na wyspie jeździmy 9 osobowym busem. 

Kierowcą jest Lider wyjazdu.

A może inny kierunek ?

Azory

Magiczny archipelag

Islandia - Południe

Najwięcej atrakcji

Islandia - Ring Road

Dookoła wyspy

Madera

Wyspa wiecznej wiosny

Gruzja

Maj, czerwiec , wrzesień

Islandia + Grenlandia

Czerwiec/Lipiec