Biuro podróży Trip7.pl
EUROPA

Wycieczka na Maderę - Trekking Madera

Madera - wyspa wiecznej wiosny

Madera to portugalska wyspa na Oceanie Atlantyckim. Swoje istnienie zawdzięcza serii erupcji podwodnego krateru. Wyspa jest więc czubkiem ogromnego wulkanu. Jeśli w głowie masz teraz obraz surowych skał i siarkowych wyziewów, to nie mogłeś się bardziej pomylić. Dzięki swojemu położeniu w strefie klimatu subtropikalnego, Madera porośnięta jest bujną roślinnością, a sama nazwa w języku portugalskim oznacza drewno. Nie bez powodu nazywana jest wyspą wiecznej wiosny, przez cały rok panuje tu bowiem przyjemny, wiosenno-letni klimat. Znajdziesz tutaj nie tylko przepiękne plaże, ale też malownicze szlaki piesze pośród gór i lasów. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody i aktywnego wypoczynku,, Madera to idealne miejsce dla Ciebie!

Trudność

Średni

Grupa

9 - 14 osób

Czas

8 Dni

Dla kogo?

Dla miłośników natury i pieszych wycieczek

TERMINY I CENY

16.03.2024 - 23.03.2024
3499PLN + 150Euro
04.07.2024 - 11.07.2024
cena bez lotu
3490PLN + 150Euro
cena z lotem
5290PLN + 150Euro
13.10.2024 - 20.10.2024
cena bez lotu
3490PLN + 150Euro
cena z lotem
5090PLN + 150Euro
Nie ma Twojego terminu?
Masz grupę znajomych?
CENA ZAWIERA
 • autorski program wyprawy, dopracowany przez naszych najlepszych liderów
 • wynajem busa na miejscu, transfery przez cały okres wyjazdu
 • opiekę doświadczonego lidera z Polski
 • 7 noclegów w domu, apartamencie lub hotelu w pokojach 2-4 osobowych z łazienką
 • wszelkie opłaty drogowe, koszty paliwa, podatki, opłaty administracyjne
 • bilet na kolejkę Achadas Da Cruz (w obie strony)
 • bilet na kolejkę z Funchal na wzgórze Monte (w 1 stronę)
 • Wstęp do ogrodów Monte Palace Tropical Garden w Funchal
 • zjazd na drewnianych sankach ze wzgórza Monte
 • bilet wstępu na szklany taras widokowy Cabo Girão
 • rejs po oceanie katamaranen
 • ubezpieczenie turystyczne
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

   
 Ubezpieczenie:

 • Koszty leczenia: 40 000 EUR
 • NNW: 15 000 PLN
 • Bagaż 1000 PLN
CENA nie ZAWIERA
 • biletów lotniczych Katowice - Funchal - Katowice (możesz zlecić nam zakup biletu)
 • wyżywienia
HARMONOGRAM PŁATNOŚCI
 • Zaliczka - 30% ceny wyjazdu płatne do 2 dni od momentu dokonania rezerwacji
 • Dopłata - 70% ceny płatne do 30 dni przed rozpoczęciem wyjazdu
 • Zapłata końcowa - 150 EURO płatność gotówką na lotnisku w Funchal
 • Bilet lotniczy - jeśli wybrałeś opcję zakupu biletu przez nasze biuro, cena biletu zostanie doliczona do zaliczki

MADERA - WYSPA WIECZNEJ WIOSNY

Wschód słońca na Pico do Arieiro

Madera-Wschód-słońca-na-Pico-do-Arieiro

Pico do Arieiro to trzeci najwyższy szczyt Madery. Znajduje się na nim stacja radarowa i sporych rozmiarów parking turystyczny. Choć z początku odnieść można wrażenie, że zabija to wyjątkowość miejsca, to jednak doprowadzona tam droga stwarza pewne możliwości. Ze szczytu rozpościera się bowiem niesamowity widok na okoliczne góry i doliny, a tuż za nimi bezkres oceanu. Widok wschodu słońca muskającego szczyty przebijające się z zamglonych dolin, jest jednym z najpiękniejszych spektakli natury jaki można sobie wyobrazić. Gwarantujemy, że dla takich widoków warto zerwać się z łóżka w środku nocy. Z Pico do Arieiro prowadzi pieszy szlak PR1 na Pico Ruivo.

Ponta de São Lourenço

Madera-Ponta-de-São-Lourenço Madera

Półwysep Św. Wawrzyńca to najdalej na wschód wysunięta część wyspy i jedyne miejsce na Maderze pozbawione drzew. Powodem tego półpustynnego klimatu jest ekspozycja na silne, północne wiatry. Nie oznacza to jednak, że miejsce nie jest warte uwagi, szlak prowadzi bowiem szczytami wzniesień, serwując nam widoki na ocean z obu stron. To właśnie tutaj znajdziemy też najpiękniejsze klify Madery, pionowo wyrastające z oceanu na setki metrów. Obszar ten jest częściowym rezerwatem przyrody, porasta go bowiem wiele gatunków roślin, niewystępujących nigdzie indziej. Przy odrobinie szczęścia, w okolicznych wodach dostrzec można foki.

Plantacje bananów

Madera-plantacje-bananów

Jednym z ważniejszych produktów rolnych Madery, odgrywających istotną rolę w gospodarce wyspy są banany. Łagodny klimat, żyzne gleby i obfitość wody sprzyja uprawie bananowców i wpływa pozytywnie na smak tych popularnych owoców. Madera jest znana z bananów, choć przez wzgląd na normy unijne nie są eksportowane do Europy. Tutaj jednak są tak popularne jak ziemniaki w naszej kuchni. Niech świadczy o tym fakt, że na wyspie znajduje się muzeum banana, a w lipcu hucznie obchodzone jest nawet święto banana!

Pico Ruivo

Madera-Pico-Ruivo

Najwyższy szczyt Madery, osiągający 1862 m n.p.m. Szlak na niego rozpoczyna się na Pico do Arieiro i prowadzi zboczami gór z oszałamiającymi widokami na zalesione doliny. Drogę na szczyt urozmaicają niezliczone schody i kilka tuneli skalnych wykutych w zboczach gór. Za każdym zakrętem widoki są jeszcze piękniejsze niż chwilę temu i choć trasa w obie strony według przewodników zajmuje 5-6 godzin, to zdecydowanie trzeba brać na to poprawkę. Nie sposób bowiem gonić, gdy na każdym kroku otaczająca nas przyroda urzeka swoim pięknem. Szlak prowadzi przez słynne “schody do nieba”, poprowadzone szczytem grani Pedra Rija.

Carros de cesto do Monte, czyli zjazd saniami z Monte

Carros de cesto do Monte Madera

Tuż obok ogrodów tropikalnych pałacu Monte wziąć możemy udział w unikalnej na skalę światową atrakcji. Dawniej, gdy Monte było odrębną wioską, by dostać się na dół do Funchal mieszkańcy wykorzystywali carros de cesto, wiklinowe sanie, na drewnianych płozach którymi zjeżdżali na dół. Sam Ernest Hemingway nazwał zjazd jednym z najbardziej ekscytujących momentów swojego życia. Dziś już nie jako środek transportu, ale atrakcja turystyczna, możemy doświadczyć tego samego. Saniami sterują carreiros, czyli mężczyźni ubrani w tradycyjne białe stroje, słomkowe kapelusze i buty z gumową podeszwą, dzięki której są w stanie hamować i zmieniać kierunek jazdy. Zjazd trwa kilkanaście minut, a momentami sanie rozpędzają się do ponad 40 km/h!

Jardim Tropical Monte Palace

Na przełomie XVIII i XIX wieku, wzgórze Monte było osobną osadą, którą szybko upodobali sobie europejscy arystokraci, budujący tutaj swoje quintas – rezydencje z ogrodami. Przepiękna okolica skusiła również brytyjskiego konsula, który zakupił tu ziemię i zbudował “Quinta do Prazer” – rezydencję przyjemności. Przez lata miejsce to służyło jako hotel, później straszyło opuszczone, by ostatecznie trafić w ręce inwestora który stworzył tutaj ogrody tropikalne. Na ponad 70 tys. metrów kwadratowych składa się kilka budynków, w których znajdziemy wystawy sztuki i minerałów, a także niezliczone ścieżki pełne zaułków, mostków i zakamarków prowadzących brzegami niewielkich jezior. W ogrodzie znajdziemy pokaźną kolekcję azulejos, czyli ceramicznych płytek zdobionych, często obrazujących ważne dla portugalczyków postaci i wydarzenia. Niektóre z nich pochodzą nawet z XV wieku! Oprócz sztuki nasadzono tutaj ponad 100 tys. gatunków roślin z całego świata!

LAS FANAL

Miliony lat temu sporą część Europy i Afryki porastały gęste lasy wawrzynowe, dziś spotykane już tylko na wyspach Makronezji. Wiele z nich niestety nie przetrwało spotkania z człowiekiem, który ochoczo karczował kolejne obszary leśne pod uprawy rolne. Najwięcej zachowało się ich właśnie na Maderze, gdzie stanowią ok. 16% powierzchni wyspy i od 1999 roku wpisane są na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Fanal to wyjątkowy obszar leśny, rosną tu bowiem najstarsze drzewa na wyspie. Często las spowija gęsta mgła, dodająca scenerii baśniowego uroku i tajemniczości. Według lokalnych legend, w drzewach tych żyją duchy dawnych mieszkańców wyspy i mają moc spełniania życzeń.

Targ owocowy Santo de Serra

Madera-targ-rolniczy-Santo-da-Serra

Praktycznie każde miasto na Maderze organizuje targowisko rolnicze. Targowiska zwykle odbywają się w niedziele, choć są takie, na których stragany otwierają się codziennie. To tutaj rolnicy wystawiają swoje plony, w które zaopatrują się lokalni mieszkańcy i turyści. Można tam kupić sadzonki egzotycznych roślin, świeże owoce i warzywa, a nierzadko też lokalne rękodzieło. Dziś wiele tych marketów jest niestety nastawionych na turystów i jakość ustępuje miejsca naciągactwu. Jednym z miejsc które wciąż się przed tym broni jest rynek w miejscowości Santo António da Serra. Panuje tu swojski i autentyczny klimat a zewsząd dobiegają pogaduszki lokalnych mieszkańców. 

Punkty widokowe miradouros

Madera-Punkty-widokowe-miradouros

Na całej wyspie rozsianych są setki punktów widokowych. Z każdego z nich rozpościera się przepiękna panorama na okolicę. Czasem są to wysokie klify, innym razem skały wystające z morza, jeszcze innym doliny gęsto porośnięte lasami, górskie potoki czy wodospady. Tych pięknych widoków jest tutaj tyle, że można dostać bólu szyi próbując nadążyć wzrokiem za coraz to piękniejszymi krajobrazami. Wiele z tych punktów znajduje się na szlakach turystycznych, ale są też takie, na które wystarczy ledwie parę kroków z parkingu, by cieszyć oczy oszałamiającymi pejzażami natury.

Szklany taras nad klifem Cabo Girão

Pico do Arieiro

Skalny klif w miejscowości Cabo Girão wznosi się na 589 metrów nad poziomem morza, co czyni go siódmym najwyższym klifem w Europie. Nie to jednak świadczy o jego wyjątkowości. Żaden z poprzedników w tym rankingu nie ma bowiem tego, czym może poszczycić się Cabo Girão. Na szczycie klifu znajduje się bowiem taras widokowy, którego końcowy odcinek wykonany jest ze szkła. Jest to nie tylko najwyżej położony taras widokowy na starym kontynencie, ale też jedyne takie miejsce gdzie można stanąć na szklanej tafli i spoglądając w dół widzieć pod sobą niemal 600 metrową przepaść! Osoby niepewne uspokajamy, szklana platforma jest dobrze zabezpieczona i wejście na nią jest w pełni bezpieczne.

Cascata Dos Anjos

Madera-Cascata-Dos-Anjos

Choć na Maderze nie brakuje wodospadów, to Wodospad Aniołów wyróżnia się na tle innych swoim położeniem. Wodna kaskada spada tam bowiem z wysokości 30 metrów na… ulicę. Dawniej prowadziła tędy droga łącząca miasteczka Ponta do Sol i Madalena do Mar. Dziś funkcjonuje wykuty w skale obok tunel drogowy, ale z drogi wciąż korzystają lokalni mieszkańcy i turyści, przyjeżdżających na szybkie zdjęcie i umycie auta.

Santana i tradycyjne domy

Szukając w internecie informacji o Maderze nie sposób nie zauważyć zdjęć charakterystycznych, trójkątnych domów z dachami pokrytymi słomą. Są to tradycyjne maderskie domostwa, a najwięcej zachowało się ich w miejscowości Santana. Kompleks kilku domków tworzy mini centrum turystyczne, z punktem informacji, sklepem z pamiątkami czy kwiaciarnią, ale zagłębiając się w wąskie uliczki miasta dostrzec można pojedyncze domki, w których wciąż mieszkają ludzie. Na własne oczy zobaczyć można jak nowoczesność przeplata się z tradycją.

Lewady

Madera-Lewady

Lewady to niewielkie kanały irygacyjne służące do transportowania wody z północy wyspy na południe. Na całej Maderze znajduje się ok. 200 kanałów o całkowitej długości ponad 2500 tys. km. Najstarsze z nich zbudowano już w XVI wieku, aby nawadniać uprawny trzciny cukrowej i bananowców. Wzdłuż kanałów prowadzą ścieżki, które pozwalają na utrzymanie lewad w dobrym stanie technicznym. Wiele z tych ścieżek służy dziś za szlaki piesze, pozwalając turystom na spacer w oszałamiających okolicznościach przyrody, pośród lasów dziewiczych lasów Madery, strzelistych klifów i imponujących wodospadów.

pomnik Cristo Rei w Garajau

Nie od dziś wiadomo, że portugalczycy to bardzo wierzący naród. Najbardziej znany pomnik Chrystusa stoi przecież w Rio de Janeiro, mieście w Brazylii, będącej kiedyś kolonią portugalską. Ale czy wiedziałeś, że to na Maderze znajduje się jego pierwowzór? Wysoki na 15 metrów, wykonany z białego kamienia posąg góruje nad niewielkim miasteczkiem Garajau już od 1927 roku, istnieje więc 4 lata dłużej niż słynny Chrystus Odkupiciel z Rio. Miejsce budowy również jest nieprzypadkowe. Niemal do końca XVIII wieku na wyspie pochowani mogli być jedynie chrześcijanie, ciała innowierców zrzucano do oceanu z pobliskiego klifu.

Teleférico das Achadas da Cruz

Achadas da Cruz to niewielkie miasteczko na zachodnim wybrzeżu Madery. Położone na niemal 500 metrowym klifie oferuje przepiękną panoramę na ocean i coś jeszcze. To właśnie tutaj znajduje się górna stacja kolejki linowej prowadzącej na sam dół. I choć kolejek na całej wyspie nie brakuje, ta jest bez wątpienia niepowtarzalna. Kąt nachylenia zjazdu wynosi 98 stopni, co czyni ją najbardziej stromą kolejką linową w całej Europie! Duża dawka adrenaliny gwarantowana!

Ponta do Pargo

Na zachodnim skraju wyspy, na szczycie niemal 300 metrowego klifu stoi zabytkowa latarnia morska Farol da Ponta do Pargo. Spoglądając na zachód rozpościera się przed nami bezkres oceanu o krystalicznie czystej barwie. Miejsce to jest też idealnym punktem by podziwiać majestatyczne zachody słońca, które chowając się za horyzontem rozświetla niebo złotą łuną.

Madera - Wycieczka objazdowa

Dzień po dniu
Dzień 1
Dzień 1

Przylot, spotkanie z liderem i zapoznanie z grupą. Przejazd do miejsca noclegowego, zakwaterowanie i omówienie planu na kolejne dni.

Dzień 2
Dzień 2

Wizyta na targu farmerów Santo do Serra, kosztowanie lokalnych owoców i produktów rolnych. Przejazd na wschód wyspy i trekking szlakiem PR8 prowadzącym przez półwysep Św. Wawrzyńca. Stamtąd pojedziemy na punkt widokowy w mieście Garajau, z którego spogląda na miasto 15 metrowy posąg Chrystusa, pierwowzór tego z Rio.

Dzień 3
Funchal

Wizyta w Funchal, największym mieście Madery. Wjazd kolejką linową na wzgórze Monte, wizyta w ogrodach tropikalnych Monte Palace, zjazd ze wzgórza tradycyjnymi wiklinowymi saniami. Następnie popłyniemy na kilkugodzinny rejs katamaranem, przy dobrych warunkach uda się obserwować foki. W drodze powrotnej do miejsca zakwaterowania zatrzymamy się przy plantacjach bananów, zobaczyć jak rosną te popularne tutaj owoce.

Dzień 4
Dzień 4
Pico do Arieiro

Pobudka wcześnie rano, wyjazd na Pico do Arieiro by zdążyć na wschód słońca. Po tym oszałamiającym spektaklu natury wyruszymy na trekking prowadzący zboczami okolicznych gór na najwyższy szczyt Madery - Pico Ruivo. Po zdobyciu szczytu wracamy do samochodu i zjeżdżamy z gór. W drodze do domu zatrzymamy się w Cabo Girao gdzie wejdziemy na najwyższy w Europie taras widokowy z przeszkloną podłogą, a stamtąd odwiedzimy jeszcze spadający wprost na drogę wodospad Dos Anjos.

Dzień 5
Dzień 5

Przejazd do miejscowości Santana, gdzie podziwiać można tradycyjne drewniane domki kryte słomą, niegdyś popularne na całej wyspie. Następnie udamy się do Parque Florestal das Queimadas skąd wyruszymy na łagodny trekking szlakiem PR9 Levada do Caldeirão Verde której zwieńczeniem jest oszałamiający wodospad. Po powrocie zatrzymamy się jeszcze przy krótkim, ale wyjątkowo malowniczym szlaku PR 11 – Vereda dos Balcoes na końcu którego czeka nas panorama na pobliskie góry i doliny.

Dzień 6
Dzień 6

Pobudka wcześnie rano by dojechać do lasu Fanal gdy gęsta poranna mgła spowija jeszcze prastare drzewa. Stamtąd po krótkim przejeździe wyruszymy na szlak PR 6 – Levada das 25 fontes, od którego odnogą prowadzi również szlak PR 6.1 – Levada do Risco. Oba te szlaki nie są długie i wymagające i zdecydowanie warto dojść do końca każdego z nich. 

Dzień 7
Dzień 7

W przeddzień powrotu do kraju odwiedzimy jeszcze jedną lewadę, oznaczoną numerem PR7- Levada do Moinho. Do niedawna w rękach prywatnych, obecnie udostępniona zwiedzającym. Szlak jest łagodny i prowadzi dołem jednego ze zboczy, natomiast droga powrotna wiedzie górą, prowadząc między innymi za wodospadem i górnymi zboczami. Po powrocie ze szlaku ruszamy na zachód wyspy, gdzie na jej najdalej wysuniętej części podziwiać będziemy zachód słońca, wpadającego w bezkres oceanu.

Dzień 8
Dzień 8

Rano wykwaterowanie i ruszamy na zachodni kraniec wyspy, by zjechać najbardziej stromą kolejką linową w Europie z niemal 500 metrowego klifu. Na dole urokliwa promenada prowadzi wzdłuż wybrzeża oceanu. Po powrocie na górę ruszamy do Funchal, gdzie spędzimy czas wolny oczekując samolotu powrotnego. To też czas na ostatnie spotkanie z maderską kuchnią, zakup pamiątek czy owoców.

DODATKOWE INFORMACJE

Dokumenty

1. Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?

 • Paszport Tak
 • Paszport tymczasowy Tak
 • Dowód osobisty Tak

2. Jaka jest wymagana minimalna ważność dokumentu podróży?

Brak wymaganego minimalnego okresu ważności dokumentu podróży.

3. Czy trzeba wyrobić wizę?

Nie.

Bilety lotnicze

Bilety, każdy kupuje samodzielnie lub zleca zakup nam.

Bagaż

Możesz zabrać walizkę, ale plecak lub torba podróżna sprawdzi się lepiej.

Pamiętaj, żeby zabrać również mały, podręczny plecak. Przyda się na ręcznik, klapki, rzeczy do przebrania.

Większy bagaż zostaje w aucie/hotelu, zwiedzamy z małym. 

Noclegi

7 noclegów w domu, apartamencie lub hotelu w pokojach 2-4 osobowych z łazienką

Wyżywienie
 • Podczas wyjazdu uczestnicy zapewniają sobie wyżywienie. Do dyspozycji grupy jest w pełni wyposażona kuchnia
 • Każdego dnia będziemy zatrzymywać się na zakupy w supermarkecie. Ceny produktów spożywczych są porównywalnie lub nieznacznie wyższe niż w Polsce
 • Podczas zwiedzania będzie też możliwość stołowania się w lokalnych restauracjach. Ceny za posiłek w restauracjach zaczynają się od 10-15 euro
Kondycja

Wymagana kondycja na lekkie górskie wędrówki ok. 10km dziennie

Transport

Na wyspie jeździmy autami 5 lub 9 osobowymi. 

Kierowcą jest Lider wyjazdu oraz uczestnicy.

 
 
Madera & Porto Santo

Madera i Porto Santo to perły wśród wysp archipelagu Madery, zachwycające swoją różnorodnością i naturalnym pięknem. Wyspa Madera, znana jako kraina wiecznej wiosny, oferuje niesamowite krajobrazy, gęste lasy i malownicze wodospady. Porto Santo, z kolei, zachęca złocistymi plażami i krystalicznie czystą wodą, stanowiąc idealne miejsce dla szukających relaksu. Odkrywanie tych wysp to niezapomniana przygoda, która pozwala poznać unikalną kulturę i przyrodę wysp archipelagu Madery.

Wyjazd trekkingowy na Maderę

Wyjazd trekkingowy na Maderę to nie tylko okazja do odkrywania malowniczych krajobrazów, ale także doświadczenie niezapomnianych przygód w górach Madery. Taka wycieczka Madera daje szansę na zdobycie szczytu Pico oraz innych majestatycznych wzniesień wyspy. Serce każdego miłośnika natury z pewnością zabiłoby szybciej na myśl o trekkingu po lewadach oraz eksploracji Levada do Caniçal, jednej z wielu unikalnych ścieżek irygacyjnych wyspy. Madera zachwyca najpiękniejszymi spacerami pośród egzotycznej flory i oferuje wgląd w ukryte zakątki wyspy, niedostępne dla zwykłych turystów. Piesze wędrówki po tym rajskim miejscu pozwalają na pełne zanurzenie się w naturalnym pięknie i są esencją prawdziwej przygody na Maderze, przy czym trekking Pico Grande jest jedną z tych przygód, która zapada w pamięć na długo.

Trekkingi w krainie wiecznej wiosny

Trekkingi w krainie wiecznej wiosny na Maderze to wyjątkowa okazja, by doświadczyć niezrównanej przyrody i odkryć niepowtarzalne zakątki wyspy. Podczas trekkingu na Maderze, uczestnicy mają możliwość przejścia słynnych tras, takich jak te pomiędzy Pico Ruivo a Arieiro, gdzie każdy krok odsłania zapierające dech w piersiach widoki. Każda lewada, czyli tradycyjny kanał irygacyjny, z których wiele zostało przekształconych w ścieżki trekkingowe, oferuje unikalne doświadczenie z czasem przejścia lewady dostosowanym do umiejętności grupy. Czas wędrówki i długość szlaku mogą się różnić, ale każdy z nich obiecuje najpiękniejsze spacery pośród zielonych lasów i górskich krajobrazów. To piesze wędrówki, które pozwolą Ci poczuć prawdziwą duszę wyspy, otuloną w wieczną wiosnę.

Pomiędzy Pico Ruivo a Arieiro

Trasa pomiędzy Pico Ruivo a Arieiro jest jedną z najbardziej spektakularnych i wymagających na Maderze. Oferuje niezapomniane widoki na górzyste krajobrazy wyspy. Czas przejścia szlaku zależy od wielu czynników, takich jak kondycja fizyczna wędrowców oraz warunki pogodowe, ale każda chwila spędzona na tej trasie jest bezcennym doświadczeniem, zapewniającym nie tylko wysiłek fizyczny, ale i duchową odnowę wśród majestatycznych gór Madery.

Miejsca trekkingów i zwiedzania

Miejsca trekkingów i zwiedzania na Maderze oferują szeroką gamę atrakcji dla każdego podróżnika. Od intensywnego Trekkingu po Maderze, przez odkrywanie ukrytych wodospadów Madera, po wizytę w malowniczym Miradouro Guindaste, każdy znajdzie coś dla siebie. Porto da Cruz i Centrum Funchal to miejsca, gdzie historia splata się z nowoczesnością, oferując bogate doświadczenie kulturowe. Ponta da S. Jorge i Klif Cabo Girão, jeden z najwyższych klifów nadmorskich w Europie, zapewniają zapierające dech w piersiach widoki, które są nie do przegapienia. Wycieczka do Porto Moniz, znanego z naturalnych basenów wulkanicznych, to idealne zwieńczenie każdego wyjazdu trekkingowego na tę wyspę, łączące w sobie piękno przyrody z relaksem.

Trekking Madera – trasy trekkingowe – czy są trudne?

Trekking na Maderze stawia przed turystami różnorodne wyzwania, zależnie od wybranej trasy. Niektóre z tras trekkingowych mogą być bardziej wymagające, zwłaszcza te prowadzące przez wyspy Pico Ruivo lub te, które zdobywają Trekking Pico Grande. Jedną z najbardziej znanych i zarazem wyjątkowych ścieżek jest trasa pomiędzy Pico Ruivo a Arieiro, która oferuje zapierające dech w piersiach widoki, ale wymaga od wędrowców dobrej kondycji i przygotowania. Przejścia szlaku mogą różnić się stopniem trudności, a czasem także długością i typem terenu, co sprawia, że każdy miłośnik górskich wędrówek znajdzie coś dla siebie. Wybierając się na trekking na Maderze, warto dobrze zaplanować trasę, aby dostosować ją do własnych umiejętności i kondycji, co pozwoli na pełne bezpieczeństwo i cieszenie się niezapomnianymi widokami wyspy.

Madera – trekking po lewadach – na czym polega?

Trekking po lewadach na Maderze to niezwykła przygoda pozwalająca odkrywać unikalne krajobrazy wyspy, idąc wzdłuż tradycyjnych kanałów irygacyjnych, zwanych lewadami. Te specyficzne ścieżki prowadzą przez malownicze tereny, oferując wspaniałe widoki oraz bliski kontakt z naturą. W trakcie takich wędrówek można natknąć się na liczne wodospady Madera, w tym na słynny Wodospad Risco oraz Wodospad Don Anjos, które stanowią prawdziwe perełki przyrodnicze i zapewniają niezapomniane wrażenia. Dodatkowo, odwiedzając Miradour Guindaste, turyści mają okazję podziwiać panoramiczne widoki na okolicę, co czyni trekking po lewadach jedną z najbardziej atrakcyjnych form aktywnego spędzania czasu na Maderze.

Dlaczego warto wybrać się z nami na trekking na Maderze?

Wybierając się z nami na trekking na Maderze, zapewniasz sobie nie tylko profesjonalne wsparcie naszego doświadczonego przewodnika po Maderze, ale także możliwość odkrycia najpiękniejszych zakątków tej wyspy w sposób bezpieczny i komfortowy. Wyspa Madera, często nazywana perłą Atlantyku, oferuje niesamowite krajobrazy, od gęstych lasów laurowych po imponujące klify w południowej części wyspy. Nasz przewodnik zaprowadzi Cię na mniej znane szlaki, dzięki czemu doświadczysz unikalnej przygody, poznając sekretne wodospady, zielone doliny i majestatyczne góry, które sprawiają, że trekking na Maderze to niezapomniane przeżycie. Z nami każda ścieżka staje się otwartą księgą pełną opowieści i legend, odkrywając przed Tobą prawdziwą duszę wyspy Madera.

Gdzie leży wyspa Madera?

A może inny kierunek ?

Islandia

Polska > Niemcy > Dania > Wyspy Owcze > Islandia

Islandia - Południe

Najwięcej atrakcji

Islandia - Ring Road

Dookoła wyspy

Azory

Magiczny archipelag

Gruzja

Maj, czerwiec , wrzesień

Islandia + Grenlandia

Czerwiec/Lipiec